Gebhart UTINGER
(1874 - 1960)
Gebhart Utinger był uczniem szkoły rzemiosła budowlanego w Karlsruhe. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Naukę kontynuował w Holandii, Niemczech i Włoszech. W 1908 roku został profesorem malarstwa i architektury w Szkole Rzemiosła Artystycznego we Wrocławiu. Utinger był również dyrektorem Kunstgewerbeschule w Lucernie. Prace artysty znajdują się między innymi we Wrocławiu, Brzegu i Branicach.
80 | W leśnej głuszy | olej, płótno | 91,5 x 72 cm | 4200.00 PLN (1354,84USD, 1029,41EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |