W leśnej głuszy
(1874 - 1960) |
olej, płótno |
91,5 x 72 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: 1946 | monogramem artysty GU z wkomponowanym herbem |
Gebhart Utinger był uczniem szkoły rzemiosła budowlanego w Karlsruhe. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Naukę kontynuował w Holandii, Niemczech i Włoszech. W 1908 roku został profesorem malarstwa i architektury w Szkole Rzemiosła Artystycznego we Wrocławiu. Utinger był również dyrektorem Kunstgewerbeschule w Lucernie. Prace artysty znajdują się między innymi we Wrocławiu, Brzegu i Branicach. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 80 | 4200.00 PLN (1354,84USD, 1029,41EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |