Teodor ZIOMEK
(1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)
Teodor Ziomek początkowo kształcił się w warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona, następnie kontynuował naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Unierzyskiego, L. Wyczółkowskiego oraz J. Stanisławskiego. Wiele podróżował do Niemiec, Austrii, Włoch i na Krym. Swoje prace wystawiał w warszawskiej Zachęcie. Związany był także z grupami i stowarzyszeniami: Pro-Arte, Mazovia i Kołem Marynistów Polskich. W czasach międzywojennych był bardzo cenionym pejzażystą, tworzył delikatne, zamglone pejzaże malowane pod wpływem Jana Stanisławskiego.
27 | Widok na staw | olej, płótno | 64 x 46,5 cm | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) |