Widok na staw
(1874 Skierniewice - 1937 Warszawa) |
olej, płótno |
64 x 46,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: T.ZIOMEK |
Teodor Ziomek początkowo kształcił się w warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona, następnie kontynuował naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Unierzyskiego, L. Wyczółkowskiego oraz J. Stanisławskiego. Wiele podróżował do Niemiec, Austrii, Włoch i na Krym. Swoje prace wystawiał w warszawskiej Zachęcie. Związany był także z grupami i stowarzyszeniami: Pro-Arte, Mazovia i Kołem Marynistów Polskich. W czasach międzywojennych był bardzo cenionym pejzażystą, tworzył delikatne, zamglone pejzaże malowane pod wpływem Jana Stanisławskiego. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 27 | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) |