August Levin von WILLE
(1829 Kassel - 1887 Düsseldorf)
August von Wille naukę malarstwa rozpoczął w akademii w Kassel. Po czterech latach nauki przeniósł się w roku 1847 do akademii w Düsseldorfie i tu uczył się do roku 1853. W latach 1859 – 1963 mieszkał i działał w Weimarze. Potem zamieszkał w Düsseldorfie. Malował głównie pejzaże z romantycznymi motywami architektonicznymi, najczęściej były to malownicze okolice wzdłuż Renu i Mozeli. Chętnie przedstawiał ruiny starych klasztorów i zamków, widoki uzupełniał średniowiecznym sztafażem. Śmiało podchodził do zagadnienia światła, starając się często nim budować tajemniczy nastrój, stąd też wiele pejzaży ukazywał w świetle księżyca. Jego obrazy znajdują się między innymi w Rheinisches Landesmuseum w Bonn, w Kunstmuseum w Düsseldorfie oraz w Neue Galerie (Staatliche und Städtische Kunstsammlungen) w Kassel.
44 | Pejzaż ze sztafażem, 1874 | olej, płótno | 64 x 79 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |