Wacław BIELAWSKI
(1906 Warszawa - po 1939)
Wacław Ludwik Bielawski studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u K. Tichego i T. Pruszkowskiego w latach 1923 – 1933. Jako student otrzymywał liczne nagrody. Od 1928 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotnie go tutaj nagrodzono, w roku 1928 i 1930. W 1938 roku zaprezentował 36 prac. Malował głównie pejzaże i portrety. Był członkiem grupy artystycznej „Rzut” i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dwa jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.
27 | Park, 1939 | olej, płótno naklejone na tekturę | 41 x 53 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
64 | Martwa natura z chryzantemą, 1933 | olej, tektura | 70 x 52 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
63 | Martwa natura z różami | olej, tektura | 58 x 47 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |