Jerzy POTRZEBOWSKI
(1921 Sandomierz - 1974 Kraków)
Jerzy Potrzebowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Z. Radnickiego, I. Pieńkowskiego, F. Pautscha, w latach 1945-1950. Po skończeniu studiów pracował nadal na uczelni. Uprawiał malarstwo olejne, rysunek, akwarelę. Najchętniej malował sceny figuralne, często ukazywał końskie zaprzęgi, niejednokrotnie w doborze tematów odwoływał się do malarstwa rodzajowego z początku stulecia. Stworzył cykl malarski poświęcony poezji K. I. Gałczyńskiego. Podejmował również doświadczenia malarskie w dziedzinie kompozycji abstrakcyjnych.
74 | Nocny zwiad, 1954 | olej, płótno | 70 x 90 cm | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |