Jerzy KOŻUCHOWSKI
(1893 Wolborz - 1967 Warszawa)
Jerzy Kożuchowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1910 - 1914. Największy wpływ w okresie studiów na jego malarstwo wywarł Wojciech Kossak. W latach 1917 - 1918 kontynuował naukę w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych. Odbył kilka zagranicznych podróży, między innymi do Francji i Wielkiej Brytanii w latach 1921 - 1924. Malował głównie sceny batalistyczne, czasami również pejzaże. Używał najchętniej akwareli, ale sięgał również po farby olejne. Wystawiał swoje prace w towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1912 -1939, w 1924 roku miał wystawę indywidualną w Salonie Garlińskiego.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora
41 | Ułan przy koniu | akwarela, papier | 31 x 24 cm | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
19 | Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej | olej, płótno na tekturze | 42 x 30 cm | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
18 | Kawalerzysta legionowy | akwarela, gwasz, papier | 33 x 25 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
17 | Polski ułan z lat 1815-1830 | akwarela, gwasz, papier | 34 x 24 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
16 | Kirasjer francuski w odwrocie spod Moskwy | akwarela, gwasz, papier | 26 x 30 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |