Maria WODZICKA
(1878 Lwów - 1966 Lwów)
Maria Wodzicka malarka związana ze Lwowem, tutaj zadebiutowała w 1914 roku na wiosennej wystawie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Związała się z formistami lwowskimi i ze Zrzeszeniem Artystów Plastyków „Artes". Po II wojnie światowej nadal wystawiała we Lwowie, w Kijowie i w Odessie. Tworzyła portrety, pejzaże, sceny rodzajowe. Początkowo jej styl klasyfikowany był jako klasycyzujący, potem, po 1935 roku, uległa wyraźnie wpływom polskich kolorystów.
25 | Widok na cerkiew | olej, płótno | 58 x 77 cm | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) | |
66 | Wiejski pejzaż ze sztafażem | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |