Marian WAWRZENIECKI
(1863 Warszawa - 1943 Warszawa)
Marian Wawrzeniecki uczył się w Klasie Rysunkowej u A. Kamińskiego i W. Gersona w Warszawie oraz w Krakowie u I. Jabłońskiego, W. Łuszczkiewicza, F. Cynka i J. Matejki w Szkole Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Monachium. Dostał się pod wpływ sztuki niemieckich symbolistów. W latach 1891 - 1899 odbył szereg podróży po krajach Europy. Mieszkał na stałe w Warszawie. Zajmował się malarstwem, tworzył kompozycje symboliczne, czasami malował pejzaże. Poza tym zajmował się ilustratorstwem i teorią sztuki oraz archeologią słowiańską szukając tutaj motywów do swoich symbolicznych przedstawień.
19 | Zamek | akwarela, papier naklejony na tekturę | 49 x 33,5 cm | 2000.00 PLN (645,16USD, 490,20EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
99 | Pax, 1904 | tusz, ołówek, papier | 29 x 20,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
48 | Kara wiarołomnej A.D. 1068, przed 1923 | olej, płótno | 61 x 41 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |