Kara wiarołomnej A.D. 1068, przed 1923
(1863 Warszawa - 1943 Warszawa) |
olej, płótno |
61 x 41 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M( swastyka) W na odwrocie na blejtramie: swastyka M. WAWRZENIECKI swastka / „KARA WIAROŁOMNEJ” AD 1068.; notatki ołówkiem: 1923 11. VII/ 17. VIII / 31. VIII / 24.IX |
Marian Wawrzeniecki uczył się w Klasie Rysunkowej u A. Kamińskiego i W. Gersona w Warszawie oraz w Krakowie u I. Jabłońskiego, W. Łuszczkiewicza, F. Cynka i J. Matejki w Szkole Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Monachium. Dostał się pod wpływ sztuki niemieckich symbolistów. W latach 1891 - 1899 odbył szereg podróży po krajach Europy. Mieszkał na stałe w Warszawie. Zajmował się malarstwem, tworzył kompozycje symboliczne, czasami malował pejzaże. Poza tym zajmował się ilustratorstwem i teorią sztuki oraz archeologią słowiańską szukając tutaj motywów do swoich symbolicznych przedstawień. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 48 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |