Władysław Karol SZERNER
(1870 Szebenice - 1936 Szebenice)
Władysław Karol Szerner syn malarza Władysława. Od 1888 r. studiował malarstwo w Akademii monachijskiej u J.C. Hertericha, G. Hackla i W. Dieza. Równocześnie studiował agronomię na monachijskiej Politechnice. Wystawiał w krakowskim i lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz od 1894 r. w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Głównym tematem jego prac były sceny rodzajowe z częstym motywem koni.
108 | Jazda konno | olej, płótno | 36 x 28,5 cm | 8000.00 PLN (2424,24USD, 1777,78EUR) | 8000.00 PLN (2424,24USD, 1777,78EUR) |