Władysław Karol SZERNER

 (1870 Szebenice - 1936 Szebenice)

Władysław Karol Szerner syn malarza Władysława. Od 1888 r. studiował malarstwo w Akademii monachijskiej u J.C. Hertericha, G. Hackla i W. Dieza. Równocześnie studiował agronomię na monachijskiej Politechnice. Wystawiał w krakowskim i lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz od 1894 r. w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Głównym tematem jego prac były sceny rodzajowe z częstym motywem koni.

Władysław Karol SZERNER,Jazda konno, olej, płótno, 36 x 28,5 cm

Numer katalogowy:108

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(2424,24USD, 1777,78EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(2424,24USD, 1777,78EUR)