Świąteczna Internetowa Aukcja Dzieł Sztuki

Aby wziąć udział w aukcji musisz się zalogować.
To participate in this auction please login
Jeśli nie masz konta, zarejestruj się
If you do not have an account, please register here
Login hasło (Password)
zapomniałem hasła (I forget my password)                Login
Początek aukcji : 04.12.2018 godz. 18:00

Aktualny czas :

Zakończenie aukcji: 13.12.2018 godz. 22:00

Miejsce: Warszawa ul. Piwna 35/37

Place

Aukcja z przedłużonym czasem zakończenia + 2 min
Auction of prolonged end time + 2 min

Wszystkie obiekty można oglądać w siedzibie Domu Aukcyjnego ALTIUS przy ul. Piwnej 35/37 w Warszawie
All objects can be seen in the premises of the ALTIUS Auction House - ul. Piwna 35/37 in Warsaw

Włodzimierz NAŁĘCZ ,Żaglowiec w kanale , olej, tektura, 50 x 61,5 cm

Żaglowiec w kanale

(1865 Kijów - 1946 Skierniewice)

olej, tektura
50 x 61,5 cm
Aby wziąć udział w aukcji musisz się zalogować
Numer katalogowy:
Lot number
26
Cena wywoławcza:
4000.00 PLN
(1066,67USD, 934,58EUR)
Postąpienie:
Bid increments
500.00 PLN
(133,33USD, 116,82EUR)
Liczba ofert
Number of bids
1
Prowadzący
Best offer
Maniek62
Aktualna cena
Current price
4000.00 PLN
(1066,67USD, 934,58EUR)
11582018-12-06 17:47:18Maniek624000.00

Żaglowiec w kanale

sygnowany po prawej strony udołu: Nałęcz

Włodzimierz Nałęcz studia artystyczne rozpoczął w latach 1883 – 1890 w akademii petersburskiej u Ajwazowskiego. Przez dwa lata uczęszczał do akademii w Düsseldorfie, potem przeniósł się do Paryża, aby kontynuować naukę w szkole Petit Jeana. Odbył liczne podróże artystyczne. Od 1907 roku zamieszkał na stałe w Warszawie. Głównie zasłynął jako marynista. Wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Miał wystawy indywidualne, w Warszawie aż osiem razy i raz, w roku 1899, w Petersburgu. Jego obrazy znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu i Szczecinie.