Aleksander MAJ ,Madonna z dzieciątkiem Jezus , olej, płótno, 40 x 30 cm

Madonna z dzieciątkiem Jezus

(1883 Warszawa - 1952 WArszawa

olej, płótno
40 x 30 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Al. Maj.

Aleksander Maj od 1897 roku uczył się na kursach rysunkowych przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa. Rytownictwa uczył się w latach 1900 -1903 u Józefa Holewińskiego i Władysława Klejna. Studiował malarstwo u Kazimierza Stabrowskiego w pracowni przy ulicy Zgoda. Uprawiał drzeworyt, malarstwo olejne.Malował głównie portrety na zamówienie. Większość przedwojennego dorobku artysty została zniszczona i spalona w czasie wojny w jego mieszkaniu.