Madonna z dzieciątkiem Jezus
(1883 Warszawa - 1952 WArszawa |
olej, płótno |
40 x 30 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Al. Maj. |
Aleksander Maj od 1897 roku uczył się na kursach rysunkowych przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa. Rytownictwa uczył się w latach 1900 -1903 u Józefa Holewińskiego i Władysława Klejna. Studiował malarstwo u Kazimierza Stabrowskiego w pracowni przy ulicy Zgoda. Uprawiał drzeworyt, malarstwo olejne.Malował głównie portrety na zamówienie. Większość przedwojennego dorobku artysty została zniszczona i spalona w czasie wojny w jego mieszkaniu. |