Portret damy, 1850
(1814 Wiedeń - -1888 Wiedeń) |
olej, płótno |
97,5 cm x 71 cm |
sygnowanypo lewej stronie u dołu: Hollpein |1850 |
Henrich Hollpein studiował w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie następnie w latach 1834-1836 wystawiał swoje portrety. W 1842 roku wyjechał jako portrecista do Rosji aby malować portrety arystokratów i artystów. W roku 1851 odbył podróż do Rzymu. Od 1853 roku był członkiem stowarzyszenia lokalnych artystów niemieckich. W 1853 roku wyjechał do Monachium. Ze względu na rosnący słaby wzrok, porzucił malarstwo i pisał komedie.
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 35 | 35000.00 PLN (8433,73USD, 8750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |