Strumyk
(1863 - 1932) |
akwarela, papier |
16,5 x 24 cm w świetle passe-partout |
sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Szewczyk |
Feliks Szewczyk był twórcą licznych obrazów przedstawiających konie i tematykę ułańską a także rysownikiem, ilustratorem książek dla młodzieży. Ilustrował poemat „Rapsod rycerski” F. Jasieńczyka. Od 1888 roku wystawiał w warszawskiej Zachęcie, między innymi obrazy bliskie tematyce prezentowanego: „Jazda kawalerska”, „Przed karczmą”. Poza końmi malował również kwiaty i martwe natury, jego twórczość cechowała łagodna kolorystyka i dość swobodnie traktowane techniki malarskie.