Za sterem Mariety
(1875 Przemyśl - 1944 w drodze do Rzeszowa) |
olej, płótno |
52 x 72 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: F. M. Wygrzywalski na odwrocie pieczęcie składu materiałów malarskich: ISKRA KARAMAŃSKI KRAKÓW |
Feliks Michał Wygrzywalski studiował malarstwo w monachijskiej akademii u L. Hertericha i K. Marra w latach 1893 – 1898. Potem uzupełniał naukę w Paryżu w Académie Julian. Na kilka lat osiadł w Rzymie. Po powrocie do Lwowa w 1908 roku odbywał jeszcze liczne podróże zagraniczne, między innymi do Włoch. Malował akty, pejzaże, sceny rodzajowe, religijne. Tworzył dekoracje ścienne i teatralne. Z upodobaniem odtwarzał morze, zarówno jako samodzielny motyw pejzażowy, jak też scenki ukazujące pracę rybaków lub rodzajowe ujęcia z życia kurortów i kąpielisk. Często sięgał po tematy ze świata Orientu. Przedstawiał odaliski, sceny rodzajowe z udziałem Arabów, ludzi przy ich zajęciach lub pochłoniętych modlitwą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 94 | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |