(1901 Kraków - 1980 Kraków) |
akwarela, papier |
38,5 x 53,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: W. Augustynowicz |
Władysława Augustynowicz-Dąbrowska kształciła się w Wolnej Szkole Malarstwa Mehofferowej w Krakowie w latach 1919 – 1921 oraz w Wiedniu 1922 – 1925. Malowała miękko i delikatnie. Używała techniki olejnej i akwarelowej. Malowała portrety, pejzaże, kwiaty, martwe natury i kompozycje rodzajowe. Wystawiała swoje prace w Krakowie, w Warszawie, we Lwowie, w Poznaniu, w Sosnowcu od 1926 roku. Od 1928 należała do Stowarzyszenia Artystycznego „Jednoróg”. Należała także do Polskiego Związku Artystów Plastyków w Krakowie.
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 88 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |