Władysława AUGUSTYNOWICZ-DĄBROWSKA ,Kwiaty w wazonie , akwarela, papier, 38,5 x 53,5 cm w świetle passe-partout

(1901 Kraków - 1980 Kraków)

akwarela, papier
38,5 x 53,5 cm w świetle passe-partout
sygnowana po prawej stronie u dołu: W. Augustynowicz

Władysława Augustynowicz-Dąbrowska kształciła się w Wolnej Szkole Malarstwa Mehofferowej w Krakowie w latach 1919 – 1921 oraz w Wiedniu 1922 – 1925. Malowała miękko i delikatnie. Używała techniki olejnej i akwarelowej. Malowała portrety, pejzaże, kwiaty, martwe natury i kompozycje rodzajowe. Wystawiała swoje prace w Krakowie, w Warszawie, we Lwowie, w Poznaniu, w Sosnowcu od 1926 roku. Od 1928 należała do Stowarzyszenia Artystycznego „Jednoróg”. Należała także do Polskiego Związku Artystów Plastyków w Krakowie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVIII Aukcja2002-10-26 00:00:0088
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)