Portret Michała Szymanowskiego starosty wyszogrodzkiego*, około 1730-1740
olej, płótno |
73 x 59,9 cm |
na odwrocie wypisane farbą numery inwentarzowe muzealne: DMNKCz 81 |
Po prawej stronie kompozycji, u góry – herb Jezierza, z inicjałami: z S. / M .S / S W. (z Szymanowa (?) Michał Szymanowski starosta wyszogrodzki) Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich. *Michał Szymanowski, herbu Jezierza (odmiana herbu Ślepowron), starosta wyszogrodzki, był posłem na sejm w 1724 roku; ożeniony z Krystyną Wołczyńską. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 74 | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |