Ludwik KWIATKOWSKI ,Pejzaż z chałupami , olej, tektura, 39 x 60 cm

Pejzaż z chałupami

(1880 Kraków - 1953 Kraków)

olej, tektura
39 x 60 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: L Kwiatkowski

Ludwik Kwiatkowki uczył się w Szkole Przemysłu Artystycznego w Wiedniu w latach 1899 – 1903. Następnie był uczniem L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego w krakowskiej akademii w latach 1904 – 1906. Odbył artystyczne podróże do Paryża, Monachium i do Włoch. Wystawiał w Krakowie w latach 1905 – 1914 i we Lwowie w latach 1907 – 1934., w Warszawie 1908 – 1919. w latach 1917 i 1922 miał wystawy indywidualne we Lwowie. Głównie tworzył pejzaże i portrety. Historycy cenią w jego twórczości prostotę formy służącej wyraźnym treściom lirycznym towarzyszącym jego malarstwu. Dzisiaj jego dzieła znajdują się w Muzeach Narodowych Warszawy, Poznania, ale przede wszystkim duża część jego spuścizny przechowywana jest w Galerii Obrazów we Lwowie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVIII Aukcja2002-10-26 00:00:0036
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)