Pejzaż z chałupami
(1880 Kraków - 1953 Kraków) |
olej, tektura |
39 x 60 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: L Kwiatkowski |
Ludwik Kwiatkowki uczył się w Szkole Przemysłu Artystycznego w Wiedniu w latach 1899 – 1903. Następnie był uczniem L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego w krakowskiej akademii w latach 1904 – 1906. Odbył artystyczne podróże do Paryża, Monachium i do Włoch. Wystawiał w Krakowie w latach 1905 – 1914 i we Lwowie w latach 1907 – 1934., w Warszawie 1908 – 1919. w latach 1917 i 1922 miał wystawy indywidualne we Lwowie. Głównie tworzył pejzaże i portrety. Historycy cenią w jego twórczości prostotę formy służącej wyraźnym treściom lirycznym towarzyszącym jego malarstwu. Dzisiaj jego dzieła znajdują się w Muzeach Narodowych Warszawy, Poznania, ale przede wszystkim duża część jego spuścizny przechowywana jest w Galerii Obrazów we Lwowie.
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 36 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |