Widok z przylądka Croisette pod Marsylią, 1914
(1861 Genewa - /?/) |
akwarela, papier |
28 x 41 cm |
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: J. Vernay / 1914 na odwrocie wypisane farbą numery inwentarzowe muzealne: 327, DMNKCz 1492; ołókiem: A la Croicette - l'Illeette Marquente - 18 |
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich |
Joséphine Vernay była siostrą malarza i ilustratora Francois Josepha Vernaya, urodzonego w 1864 roku. Malarstwa uczyła się między innymi u B. Menna |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 28 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |