Portret Antoniny Anny z Czackich Krasińskiej* (?), około 1795 - 1800
olej, płótno dublowane |
81 x 63 cm |
na odwrocie wypisane numery inwentarzowe muzealne: DMNKCz-65 |
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich * Antonina Anna z Czackich Krasińska (przed 1760 – 1837), od roku 1782 żona Jana (1756 – 1790) starosty opinogórskiego, matka Wincentego (1782 – 1858) generała, babka Zygmunta Krasińskiego, poety. Jej portrety malowali Józef Berger oraz Carlo Labruzzi, oba w 1808, publ. w: J. Ruszczycówna, Portrety Krasińskich w Muzeum Narodowym w Warszawie, „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie”, X, 1966, ss. 205 – 294, il. 46 i 47. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 22 | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |