Chałupy, 1932
(1867 - 1932 Warszawa) |
olej, tektura |
34 x 48 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Rafał Wąsowicz P(…)/ 1932 na odwrocie owalna pieczęć: ISKRA & KARAMAŃSKI.KRAKÓW / Nr.116/2; numery inwentarzowe muzealne: D.M.N.K. – Cz.747 |
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich. |
Rafał Wąsowicz uczył się malarstwa w szkole W. Gersona w Warszawie. Był malarzem pejzażystą. Zajmował się również malowaniem martwych natur, kompozycji kwiatowych. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Brał udział w wystawach Zachęty prawie rokrocznie od 1918 do 1934 roku. Prezentował swoje pejzaże malowane porą letnia i zimową, widoki miejskie, kwiaty. Motywy pejzażowe w obrazach Wąsowicza pochodziły i z Kazimierza Dolnego nad Wisłą, i z Bukowiny, i z Płocka, i z Żółkwi. Cechowała je nastrojowość, malowniczość ujęcia i swoboda malarska wynikająca z pewności warsztatu artystycznego. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 19 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |