Skalisty brzeg morza
(1903 Rzym - 1966) |
olej, płótno |
51 x 72 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: F.K.Wygrzywalski |
Feliks Kazimierz Samossa (niekiedy Kamossa ?) Wygrzywalski, syn malarza Feliksa Michała, uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1923 - 1927 u W. Jarockiego i J. Mehoffera. W swojej twórczości malarskiej starał się naśladować ojca. Malował chętnie sceny figuralne, niejednokrotnie o treści zaczerpniętej z mitologii starożytnych, często podejmował tematy morskie. Prowadził ożywioną działalność wystawienniczą. Między innymi w latach 1928 – 1935 wystawiał we Lwowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w 1929 roku zaprezentował jedenaście prac w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, brał udział w zbiorowej wystawie „Plastyki” w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1931 roku, a w 1932 roku w wystawie zbiorowej w Sosnowcu. Od 1950 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 17 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |