Rynek w Kazimierzu, 1970
(1916 Petersburg - 1992 Warszawa) |
akwarela, papier |
38,5 x 53 cm |
sygnowana po prawej stronie u dołu: W. Zakrzewski; po lewej stronie: Kazimierz 1970 |
Włodzimierz Zakrzewski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. W czasie II wojny światowej kontynuował naukę w Moskwie, tam projektował plakaty wojenne. Po wojnie wrócił do Polski. Został profesorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dużo podróżował, chętnie malował widoki odwiedzanych przez siebie miast. Odwiedzał Włochy, Francję, Stany Zjednoczone. Miał dużo wystaw indywidualnych, zarówno w Polsce, jak też za granicą. |