Michał ICHNOWSKI ,Portret kobiety , olej, tektura, 50 x 38 cm

Portret kobiety

(1857 Radom - 1915 Kraków)

olej, tektura
50 x 38 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: WM Ichnowski

Michał Wacław Ichnowski, pseudonim Michał Domrad, był malarzem i rzeźbiarzem. W latach 1878-1882 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. W 1881 roku otrzymał  stypendium im. H. Siemiradzkiego, dzięki któremu mógł wyjechać na studia do Wiednia i Monachium. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie. Od 1883 roku często wystawiał w tamtejszym TPSP. Malował głównie pejzaże, portrety, obrazy religijne, alegoryczne i humorystyczne sceny rodzajowe. Rzeźbił w terakocie i gipsie, projektował pocztówki, zajmował się również ilustratorstwem.