Alfred SWIEYKOWSKI ,Pejzaż górski , olej, tektura, 21,5 x 29,5 cm

Pejzaż górski

(1869 Paryż - 1953 Paryż)

olej, tektura
21,5 x 29,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Swieykowski

Alfred Sweykowski początkowo  malarstwa uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu pod kierunkiem Ferdynanda Cormona. W latach 1894-1921 swoje prace wystawiał w Salonach Artystów Francuskich. Od roku 1927 należał do grupy artystów Societe Nationale des Beaux-Arts. W 1937 roku został odznaczony złotym medalem.  Początkowo tworzył w stylu klasycystycznym, w późniejszym okresie większość jego twórczości była typowa dla impresjonistów, ale część obrazów nosiła cechy graniczące z fowizmem. Wiele podróżował, jego obrazy przedstawiają głównie widoki Paryża, Normandii, Bretanii i Alp. Ponadto tworzył portrety, kompozycje kwiatowe i wnętrza. Jako arystokrata rzadko podpisywał swoje obrazy przeznaczone na wystawy, w drugiej połowie życia twórczego całkowicie zaniechał tego zwyczaju, a mimo to jego twórczość była znana w świecie sztuki.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:008
1500.00 PLN
(394,74USD, 357,14EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)