Franciszek SZWOCH ,Łodzie , olej, tektura, 27 x 22 cm

Łodzie

(1863 - 1939)

olej, tektura
27 x 22 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Szwoch

na odwrocie nalepka: Szwoch Franciszek

na odwrocie stempel: Fabryka Listew i Ram | S. DĄBROWSKI I S-ka | Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | WARSZAWA, KROCHMALNA 69. | Tel. 606-24.

Franciszek Szwoch był malarzem marynistą. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tam współpracował z tajnymi organizacjami niepodległościowymi, za co był kilkakrotnie aresztowany przez zaborców. Dzieła artysty wielokrotnie były prezentowane w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przed wybuchem II wojny światowej Szwoch prowadził Szkołę Malarską w Warszawie. W latach 1914-18 wykonał na zlecenie Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Moskwie dokumentację rysunkową zabytków polskiej architektury zagrożonych działaniami wojennymi.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki2014-12-15 19:00:009
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)