Zegar kominkowy, Wiedeń, około 1815
obudowa brąz złocony |
wysokość 43 cm |
Zegar w formie portyku, z lirą i rogami obfitości; tarcza złocona z cyframi arabskimi. Mechanizm z gongowym systemem bicia godzinowym i kwadransowym.
Niemal identyczny zegar, sygnowany Rettich in Wien, ze zbiorów dra F. Sobka, został opublikowany w katalogu: Alt-Wiener Uhren. Die Sammlung Sobek im Geyműller-Schlössl 1750 – 1900, Ősterreichisches Museum fűr angewandte Kunst, Wien 1978, poz. 116, il. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 130 | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |