Zegar kominkowy, Wiedeń, około 1815 , obudowa brąz złocony, wysokość 43 cm

Zegar kominkowy, Wiedeń, około 1815

obudowa brąz złocony
wysokość 43 cm
Zegar w formie portyku, z lirą i rogami obfitości; tarcza złocona z cyframi arabskimi. Mechanizm z gongowym systemem bicia godzinowym i kwadransowym.

Niemal identyczny zegar, sygnowany Rettich in Wien, ze zbiorów dra F. Sobka, został opublikowany w katalogu: Alt-Wiener Uhren. Die Sammlung Sobek im Geyműller-Schlössl 1750 – 1900, Ősterreichisches Museum fűr angewandte Kunst, Wien 1978, poz. 116, il.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00130
17000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)