Bertold Piotr OCZKO ,Zagroda, 1937 , olej, płyta, 50 x 60 cm

Zagroda, 1937

1910 Bielsko - 1943 Kraków)

olej, płyta
50 x 60 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: B. OCZKO
na odwrocie: Berthold Oczko / „Zagroda” – 1937

Bertold Oczko studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1929 – 1934 u W. Jarockiego i I. Pieńkowskiego. W czasie studiów otrzymał kilka nagród i wyróżnień, między innymi za akty i pejzaże. Z powodu choroby wyjechał do Szwecji. Stamtąd nadesłał swoje prace w roku 1935 na wystawę Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”, która odbywała się w Warszawie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Ponownie wystawiał z artystami ze „Sztuki” w Krakowie w 1936 roku. Były to portrety, pejzaże ze Szwecji. Prezentował swoje prace również w rodzinnym Bielsku. Oprócz malarstwa uprawiał również grafikę; znane są jego miedzioryty i drzeworyty. W 1963 roku odbyła się wystawa prac Oczki w Bielsku-Białej. Największy zbiór prac tego przedwcześnie zmarłego artysty przechowywany jest w Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00129
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)