Zwiad
(1830 Warszawa - 1902 Warszawa) |
olej, płótno |
32 x 50,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Sypniew(...) na odwrocie pieczęć: Z WYSTAWY TOW: ZACHĘTY / SZTUK PIĘKNYCH / w Król: Polsk: Wygrano / W KANTORZE PRZY KSIEGARNI / H. HURTIG W KALISZU |
Feliks Sypniewski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1850 – 1852 oraz później, w roku 1857 w Paryżu. Działał w Warszawie. Malował głównie sceny rodzajowe i historyczne, często z anegdotą. Czasami opierał się na tekstach J. Długosza. Bardzo dobrze radził sobie z odtwarzaniem sylwetki koni, też stąd w jego kompozycjach z historycznym kostiumem niejednokrotnie pojawia się koń towarzyszący wojskowym.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 124 | 36000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |