Pejzaż z samotnym wędrowcem
(1618 Utrecht - 1668) |
akwaforta , papier |
12,7 x 20,7 cm |
sygnowana na płycie w prawym górnym narożniku: Antoni Waterlo.f[ecit] Rycina wycięta do odcisku płyty (ok. 1 mm od ramki), naklejona brzegami na podkładkę. Artystyczne, głębokie passe-partout montażowe, z wyciętymi od odwrocia okienkami ukazującymi napisy odręczne i pieczęcie proweniencyjne: 1. napis ołówkiem ... mit karton 4 600 2. napis ołówkiem Awaterloo i poniżej atramentem B.89.; 3. pieczątka XIX/XX wiek. Der Königl[iche] Museen Kupferstich-Sammlung z herbem Prus i powyżej (zachodząca na koronę herbu i górną część legendy) późniejsza pieczątka kasująca Tilgungs-Stempel K.K.S., 4. pieczątka XIX/XX wiek: Gr[af] v[on]. Lepell S[ammlung] Por. Kolekcja Jacoba Kabruna. Ryciny, Katalog, nr. 4331 [6027] - 4359 [6055] ; Nagler T.21; Bartsch T.2. |
Antoni Waterlo, holenderski rysownik i rytownik. Ulubionym motywem jego grafik były pejzaże nabrzeżne, nadrzeczne, skalne z pojedynczymi drzewami lub krzewami, bądź ich grupami, niekiedy z postaciami pojedyńczych wędrowców lub ich grupkami na drogach.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 119 | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |