Antoni (Anton, Antonie) WATERLO (WATERLOO) ,Pejzaż z samotnym wędrowcem , akwaforta , papier, 12,7 x 20,7 cm

Pejzaż z samotnym wędrowcem

(1618 Utrecht - 1668)

akwaforta , papier
12,7 x 20,7 cm
sygnowana na płycie w prawym górnym narożniku: Antoni Waterlo.f[ecit]
Rycina wycięta do odcisku płyty (ok. 1 mm od ramki), naklejona brzegami na podkładkę. Artystyczne, głębokie passe-partout montażowe, z wyciętymi od odwrocia okienkami ukazującymi napisy odręczne i pieczęcie proweniencyjne:

1. napis ołówkiem ... mit karton 4 600
2. napis ołówkiem Awaterloo i poniżej atramentem B.89.;
3. pieczątka XIX/XX wiek. Der Königl[iche] Museen Kupferstich-Sammlung z herbem Prus i powyżej (zachodząca na koronę herbu i górną część legendy) późniejsza pieczątka kasująca Tilgungs-Stempel K.K.S.,
4. pieczątka XIX/XX wiek: Gr[af] v[on]. Lepell S[ammlung]

Por. Kolekcja Jacoba Kabruna. Ryciny, Katalog, nr. 4331 [6027] - 4359 [6055] ; Nagler T.21; Bartsch T.2.

Antoni Waterlo, holenderski rysownik i rytownik. Ulubionym motywem jego grafik były pejzaże nabrzeżne, nadrzeczne, skalne z pojedynczymi drzewami lub krzewami, bądź ich grupami, niekiedy z postaciami pojedyńczych wędrowców lub ich grupkami na drogach.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00119
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)