Peonie
(1913 Kopana - 1972 Warszawa) |
olej, płótno |
44 x 57 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Komierowska |
Maria Komierowska studiowała malarstwo i rysunek u A. Rychtarskiego w Warszawie w latach 1930 – 1933. W latach 1934 – 1935 studiowała w Paryżu, po wojnie, do 1949 roku kontynuowała naukę w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u F. Kowarskiego. Głównie malowała portrety i pejzaże. Swoje prace wystawiała od 1938 roku, początkowo w Instytucie Propagandy Sztuki. Często wyjeżdżała do Kazimierza Dolnego, malowała tamtejsze pejzaże. Jej prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum w Kazimierzu Dolnym oraz w Muzeum w Lublinie.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 115 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |