Pejzaż, 1909
(1870 Kraków - 1953 Kraków) |
olej, płótno |
33 x 41 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Paleczna / Man(...)pień 1909 |
Amelia Paleczna studiowała w Szkole Malarstwa i Rysunku S. Grocholskiego. Swoje prace malarskie wystawiała w Towarzystwie Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1891 – 1900. Wzięła również udział w I wystawie Stowarzyszenia Artystek Polskich w Krakowie w 1899 roku. Przez pewien czas mieszkała w Paryżu. W 1903 roku wystawiała na Salonie des Indépendants. Malowała portrety, scenki rodzajowe, pejzaże. Jej prace znajdują się dzisiaj między innymi w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej i w Zamku w Niedzicy.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 113 | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |