Malarz wątków mitologicznych ,Triumf Galatei*/?/ , olej, płótno, olej, płótno; 47 x 60 cm

Triumf Galatei*/?/

olej, płótno
olej, płótno; 47 x 60 cm
na odwrocie nalepka na ramie: MAGAZIN/ RAM, BAGIET / i KARTIN / i. KURLAND / MOSKWA SOFIJKA D. PRIBIŁOWA / PROTIW NIEMIECKOWO KŁUBA / FIRMA SUSZCZESTWUJET od 1859 G.

 * Galatea i Acis przysłuchiwali się pieśnicyklopa Polifema. Ten , kiedy ich zagniewany spostrzegł, raził głazem Acisa.Galatea przemieniła krew Acisa w rzekę. Jeśli malarz przedstawił Galateę, to nawiązał do w kompozycji do Metamorfoz Owidiusza (ks.XIII, 871 – 892). Galatea, córka boga wody Nereusa i Acis , syn boga Pana, byli parą zakochanych, którą chętnie uwieczniali artyści, między innymi Rafael (fresk w willi Farnese w Rzymie), François Perrier (Paryż, Luwr), N. Poussin (Dublin, National Gallery), C. Lorrain (Drezno, Gemäldegalerie). Niewykluczone jest, że przedstawioną postacia jest Amfitryta, również córka Nerusa, żona Posejdona. Ją także ukazywali artyści europejscy w paradnych orszakach na morzu.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00107
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)