Portret młodej kobiety*, około 1790
olej, płótno |
73 x 57 cm |
na odwrocie numery według inwentarza muzealnego: D.Cz 1768, DMNKCz-1768, DMNKCz-1999 (przekreślone), 400
Portret pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich * Sportretowana kobieta wykazuje pewne podobieństwo do sportretowanej ptrzez nieznanego malarza Izabeli z Flemingów Czartoryskiej (obraz publikowany w: S. Kozakiewicz, Malarstwo warszawskie w latach 1815-1850. Podłoże rozwoju. Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie, R. VI, 1962, ss. 189-371, il. 27). To podobieństwo nie znajduje potwierdzenia w innych portretach Izabeli Czartoryskiej.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 103 | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |