Stanisław ZALEWSKI ,Miejski zaułek, 1935 , akwarela, papier, 44 x 34 cm w świetle passe-partout

Miejski zaułek, 1935

(1896 Perespa koło Włodawy - 1958 Warszawa)

akwarela, papier
44 x 34 cm w świetle passe-partout
sygnowany w prawym dolnym rogu: ZALEWSKI. / 35
na odwrocie nalepka wystawowa: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Stanisław Zalewski / Tytuł dzieła Miejski zaułek / Rodzaj dzieła akwarela Cena w.pryw. / Podpis autora

Stanisław Zalewski studia malarskie odbył w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u Stanisława Lentza. Był też uczniem Jacka Malczewskiego w krakowskiej akademii. Wystawiał od 1925 roku. W 1927 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych wraz z Formistami. Jego prace pojawiały się na wystawach Instytutu Propagandy Sztuki w latach 1931 – 1939. Z nimi prezentował swoje obrazy również w Paryżu na Salonie Jesiennym. W latach 1928 – 1929 wystawiał wraz z grupą „Presens”. W 1931 roku miał swoją wystawę indywidualną w Warszawie. Często wystawiał za granica, między innymi w Brukseli, w Hadze, w Brnie, w Pradze, w Berlinie. Malował przede wszystkim pejzaże, często widoki miast, martwe natury. Zajmował się dydaktyką.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00101
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)