Bolesław BAAKE ,Pranie dywanów, 1939 - 1945 , olej, tektura, 28 x 40 cm

Pranie dywanów, 1939 - 1945

(1905 Kijów - 1963 Bhannesz /Liban/)

olej, tektura
28 x 40 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Bolesław Baake / Bushahr*
*  Bushahr - może chodzi o Bushehr, miasto położone w Iranie na wybrzeżu Zatoki Perskiej.
Bolesław Baake studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1929 – 1938. Był uczniem T. Pruszkowskiego, a później jego asystentem. W czasie studiów otrzymał wiele nagród za swoją twórczość. Wystawiał obrazy w Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie oraz w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W 1939 roku wyjechał do Persji, a po wojnie osiedlił się na stałe w Bejrucie. Odtąd wystawiał swoje prace w Persji, w Libanie, w Anglii. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się cztery jego pejzaże.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:0082
800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)