Pranie dywanów, 1939 - 1945
(1905 Kijów - 1963 Bhannesz /Liban/) |
olej, tektura |
28 x 40 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Bolesław Baake / Bushahr* |
* Bushahr - może chodzi o Bushehr, miasto położone w Iranie na wybrzeżu Zatoki Perskiej. |
Bolesław Baake studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1929 – 1938. Był uczniem T. Pruszkowskiego, a później jego asystentem. W czasie studiów otrzymał wiele nagród za swoją twórczość. Wystawiał obrazy w Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie oraz w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W 1939 roku wyjechał do Persji, a po wojnie osiedlił się na stałe w Bejrucie. Odtąd wystawiał swoje prace w Persji, w Libanie, w Anglii. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się cztery jego pejzaże.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 82 | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |