Mameluk w bitwie pod piramidami, 1923
(1854 Warszawa - 1936 Warszawa) |
akwarela, papier |
52 x 43 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Rosen / 1923 |
Jan Rosen uczył się początkowo rysunku u H. Redlicha w Dreźnie i u F. Kostrzewskiego w Warszawie. Od 1872 roku studiował w Monahium u A. Strähubera i F. Bartha. Uczył się również w École des Beaux-Arts w Paryżu. Kilka lat spędził w Warszawie, ale od 1883 roku bezustannie podróżował, mieszkał w Monachium. Do Polski powrócił po I wojnie światowej. Malował głównie wątki z wojen, sceny batalistyczne z zachowaniem szczegółu umundurowania i uzbrojenia oraz sceny rodzajowe z udziałem koni. W dużej mierze za okazały cykl obrazujący bitwy Suworowa otrzymał tytuł akademika i profesora akademii w Petersburgu.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 81 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |