Jan ROSEN ,Mameluk w bitwie pod piramidami, 1923 , akwarela, papier, 52 x 43 cm

Mameluk w bitwie pod piramidami, 1923

(1854 Warszawa - 1936 Warszawa)

akwarela, papier
52 x 43 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Rosen / 1923

Jan Rosen uczył się początkowo rysunku u H. Redlicha w Dreźnie i u F. Kostrzewskiego w Warszawie. Od 1872 roku studiował w Monahium u A. Strähubera i F. Bartha. Uczył się również w École des Beaux-Arts w Paryżu. Kilka lat spędził w Warszawie, ale od 1883 roku bezustannie podróżował, mieszkał w Monachium. Do Polski powrócił po I wojnie światowej. Malował głównie wątki z wojen, sceny batalistyczne z zachowaniem szczegółu umundurowania i uzbrojenia oraz sceny rodzajowe z udziałem koni. W dużej mierze za okazały cykl obrazujący bitwy Suworowa otrzymał tytuł akademika i profesora akademii w Petersburgu.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:0081
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)