„Wieś pod Warszawą”- widok na Warszawę z praskiego brzegu, 1920
(1881 Warszawa - 1975 Wrocław/?/) |
olej, tektura |
20 x 25 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: K.Holler na odwrocie w lewym górnym rogu dedykacja: Kochanemu Rysiowi | w Dniu Jego Imienin | na pamiątkę - | Edzio Holler; cztery nalepki, z odręcznym napisem: 15 Autor Holler Kazimierz | „Wieś pod Warszawą” Rodzaj | 700 Własność Data nadesłania 22 VI 1920, na drugiej napis: Fragment pa(...) | mal. Kazimierz Holler | cena 30 rs, nalepka trzecia nieczytelna, na czwartej napis: „Wieś pod Warszawą” | mal. Kazimierz Holler rodz: olejny | cena. 800 M |
Kazimierz Holler urodził się na Zamku Królewskim w Warszawie (tutaj jego ojciec był dowódcą straży) Malarstwa uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1905-1910. Studiował między innymi u J. Krzyżanowskiego, St. Lentza i X. Dunikowskiego. Malował najczęściej akty kobiece używając akwareli z gwaszem, rzadziej farb olejnych. Tworzył również pejzaże. Wystawiał od 1913, przede wszystkim w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1945 roku mieszkał we Wrocławiu. W 1962 roku zorganizowano w Biurze Wystaw Artystycznych we Wrocławiu wystawę jubileuszową w pięćdziesięciolecie jego pracy twórczej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 74 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |