Przy zachodzie słońca, 1938
(1906 Lwów - 1963 Minneapolis) |
olej, tektura |
16,8 x 20 cm |
sygnowany cyrylicą po lewej stronie u dołu: Łucyk St; po prawej: 1938 na odwrocie cyrylicą: (...) 17.V.1938. / Pri zachodi sonca / StŁucyk / 1880 |
Stepan Łucyk studiował malarstwo w szkole O. Nowakiwskiego w latach 1926 – 1930. Studia kontynuował u F. Légera i A. Ozenfanta w Paryżu. W 1931 roku wziął udział w wystawie Ukraińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk we Lwowie i wystawie Stowarzyszenia Niezależnych Artystów Ukraińskich. Był współzałożycielem ukraińskiego stowarzyszenia artystów „Rub”, z którym wystawiał w 1932 roku. Brał również udział w wystawach lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Oprócz malarstwa olejnego uprawiał również grafikę artystyczną. W 1945 roku znalazł się w Niemczech, tutaj do roku 1950 roku wystawiał swoje obrazy. Następnie przeniósł się do USA, tutaj miał swoją indywidualną wystawę w roku 1951.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 52 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |