Martwa natura z melonem i marchewką
(1836 Warszawa - 1915 Monachium) |
olej, płótno naklejone na płytę |
19 x 26 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wł Szerner |
Władysław Szerner studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych i w akademii monachijskiej. Związał się z artystami należącymi do tzw. monachijczyków. Pozostawał pod wpływem między innymi J. Brandta. Sięgał po podobne tematy, sceny batalistyczne, sceny historyczne. Malował również pejzaże ze sztafażem, martwe natury, tematy rodzajowe. Wystawiał swoje prace głównie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, również w Krakowie i we Lwowie. Do dzisiaj ocenia się jego twórczość wysoko ze względu zwłaszcza na świetne opanowanie warsztatu malarza realisty, na swobodę malowania i na żywość kompozycji. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 43 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |