Fryderyk KLOPFER ,Leśna droga , gwasz, akwarela, papier, 29,5 x 42,5 cm w świetle passe-partout

Leśna droga

(1865 - 1942 Warszawa /?/)

gwasz, akwarela, papier
29,5 x 42,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany po lewej stronie u dołu: F. Klopfer

Fryderyk Klopfer był bratem Karola, malarza, i być może jego uczniem. Zajmował się dekoracjami teatralnymi. Pracował jako malarz w dekoratorni Warszawskich Teatrów Rządowych. W latach 1897 - 1904 wykonał z innymi współpracownikami dekoracje do przedstawień operowych, między innymi do Aidy, do Damy Pikowej i Eugeniusza Oniegina, do Halki i Tanhäusera. Poza tym malował pejzaże. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1890 - 1892, 1894 - 1897 oraz w roku 1899. Tworzył w technice olejnej, ale często też malował gwasze. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego jedna praca olejna.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:0037
800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)