Droga przez sad, 1936
(1903 Hończary koło Nowogródka - 1971 Kazimierz Dolny) |
olej, tektura |
19,5 x 26 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z. Kononowicz / 1936 |
Zenon Kononowicz rozpoczął studia artystyczne w Riazaniu. Kontynuował je w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. We Francji zetknął się z J. Pankiewiczem i kapistami. Ich twórczość wywarła na artyście zasadniczy wpływ. Od tej pory pozostanie wierny kolorowi, jako głównemu środkowi malarskiego wyrazu. Będzie go cechowała śmiałość w pociągnięciach pędzla i staranna obserwacja światła w naturze. Kononowicz należał do Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka", do grup „Rytm", „Kazimierz" oraz „Krąg". Malował głównie pejzaże, rzadziej martwe natury, portrety i akty. Zajmował się także grafiką oraz rzeźbą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 36 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |