Herbaciane róże, 1963
(1903 Pińczów - 1987 ) |
akwarela, papier |
34 x 24 cm |
sygnowana po prawej stronie u dołu: Irena Knothe / 1963 r. |
Irena Knothe studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1925 – 1936 u K. Tichego i T. Pruszkowskiego. W jej twórczości najczęściej pojawiały się portrety, pejzaże i martwe natury. Używała techniki olejnej oraz akwareli. Miała kilka wystaw indywidualnych w latach 1946 – 1965. Brała też udział w wystawach zbiorowych odbywających się w Sztokholmie i w Londynie.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 31 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |