Krajobraz I, 1999
(ur. 1932 Kraków) |
akwaforta, akwatinta, papier |
papier 35,5 x 32,5 cm; kompozycja 23 cm x 22,3 cm; |
sygnowana u dołu: Krajobraz I (...) A Pietsch 1999; od spodu: ANDRZEJ PIETSCH KRAJOBRAZ I – akwaforta, akwatinta |
Andrzej Pietsch jest absolwentem krakowskiej akademii Sztuk Pięknych. Dyplom otrzymał w roku 1958. Artysta zajmuje się przezd wszystkim grafiką warsztatową. Często wystawia swoje prace. Wziął już udział w wielu wystawach zbiorowych, w Polsce i za granicą. Miał 27 wystaw indywidulanych. Jest współorganizatorem klubu twórców „Kuźnica”. Za swoją twórczość otrzymał kilka ważnych nagród, między innymi na I i na II Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie oraz nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Andrzej Pietsch zajmuje się również dydaktyką, jest wykładowcą w swojej macierzystej uczelni.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 1 | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |