Erich FUCHS,Pejzaż z górami, pastel, kredka, 31 x 38,5 cm w świetle passe-partout

Pejzaż z górami

(1890 Magdeburg - 1983 Marburg)

pastel, kredka
31 x 38,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Fuchs 1935

Erich Fuchs studiował grafikę w Magdeburgu potem kontynuował naukę w akademii w Lipsku u Kolba. Zajmował się malarstwem i grafiką. Był uzdolnionym akwarelistą. Z technik graficznych zwłaszcza z upodobaniem uprawiał litografię. Najczęstszymi motywami jego twórczości, obok pejzażu, były sceny figuralne i przedstawienia regionalnych obyczajów. Do 1945 roku mieszkał w Sudetach, w Giersdorf. Po wojnie wyjechał do Monachium.