Patera owalna z dekoracją kwiatową, Wiedeń około 1760
porcelana malowana naszkliwnie, złocona; dekoracja reliefowa |
36 x 22,6 cm; wys. 9,5 cm |
od spodu sygnatura położona kobaltem – marka wytwórni w Wiedniu (tarcza herbowa z przepaską – środkowy element herbu Austrii); farbą naniesiony numer inwentarza muzealnego: DMNK-Cz / 520
Patera pochodzi ze zbiorów rodziny książąt Czartoryskich. Była przechowywana w zbiorach Muzeum Czartoryskich.
Manufaktura w Wiedniu, druga po Miśni wytwórnia porcelany właściwej w Europie, działająca od 1719 roku, naśladowała czasami dzieła powstałe w innych modelarniach. Na lata 1770 – 1780 przypadało zjawisko szczególnego wpływu tendencji artystycznych z Sévres na manufakturę wiedeńską.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 113 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |