Fragment starej zabudowy, 1900
(1856 Herbiers /Vendée/ - (?)) |
akwarela, papier |
46 x 36 cm |
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: Fern. Comber / 1900 |
Prezentowany widok kojarzy się z charakterystyczną architekturą rodzinnej miejscowości artysty, Herbiers.
Fernand Combes działał w Paryżu, początkowo, od roku 1877, ucząc się u H. Lehmanna. Jego ulubioną techniką stała się akwarela. Najchętniej malował widoki miejskie i pejzaże z regionu dobrze sobie znanego, a mianowicie z okolic położonych wzdłuż rzeki Creuse w Masywie Centralnym, potem również z rejonu Ploërmel/Morbihan w południowej Bretanii, gdzie często przebywał. Od 1888 roku wystawiał na paryskich salonach. Należał do Stowarzyszenia Akwarelistów Francuskich. Swoje prace zaczął wydawać w formie rycin, między innymi widoki starego Paryża.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 107 | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |