Fernand COMBES ,Fragment starej zabudowy, 1900 , akwarela, papier, 46 x 36 cm

Fragment starej zabudowy, 1900

(1856 Herbiers /Vendée/ - (?))

akwarela, papier
46 x 36 cm
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: Fern. Comber / 1900
Prezentowany widok kojarzy się z charakterystyczną architekturą rodzinnej miejscowości artysty, Herbiers.

Fernand Combes działał w Paryżu, początkowo, od roku 1877, ucząc się u H. Lehmanna. Jego ulubioną techniką stała się akwarela. Najchętniej malował widoki miejskie i pejzaże z regionu dobrze sobie znanego, a mianowicie z okolic położonych wzdłuż rzeki Creuse w Masywie Centralnym, potem również z rejonu Ploërmel/Morbihan w południowej Bretanii, gdzie często przebywał. Od 1888 roku wystawiał na paryskich salonach. Należał do Stowarzyszenia Akwarelistów Francuskich. Swoje prace zaczął wydawać w formie rycin, między innymi widoki starego Paryża.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:00107
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)